Zbuduj z nami Centrum Rehabilitacji i Rozwoju

Dlaczego musimy zbudować Centrum Rehabilitacji i Rozwoju

Rehabilitacja i psychoterapia niepełnosprawnych dzieci to jedyny sposób na zminimalizowanie rozwoju niepełnosprawności oraz umożliwienie im uczestnictwa w zabawach, edukacji, życiu codziennym. Wiktoria korzysta z rehabilitacji ze względu na wrodzoną łamliwość kości, Kinga ma zaburzenia hormonu wzrostu i dzielne ćwiczy na zajęciach, Kuba ma autyzm i psychoterapia to dopiero początek jego długiej walki o możliwość funkcjonowania w społeczeństwie, Szymon dzięki zajęciom sportowym może zadbać o swoje zdrowie i nie ulec chorobie XXI wieku jaką jest otyłość, a Oliwia, która choruje na anomalie nerek wspiera swój rozwój psychiczny u naszej pani Psycholog po ciężkiej rekonwalescencji i długotrwałemu leczeniu w domowej izolacji. Kuba Wiktoria, Szymon, Kinga i Oliwia i pozostałe dzieci walczące z trudami swoich schorzeń to podopieczni Fundacji Uskrzydlić Marzenia. Fizjoterapeutka, terapeutka SI mgr. Justyna Fit-Kępska, prowadzi zajęcia kompensacyjno wyrównawcze oraz rehabilitacje w każdy wtorek, środę i piątek. Dzieci ją uwielbiają, a rodzice widzą postępy. U Naszej Psycholog mgr. Kamili Gryn w poniedziałki środy i piątki spotykają się całe rodziny, aby uporać się z trudnościami wychowawczymi, lękiem i stresem przed skomplikowanymi zabiegami czy konsekwencjami spowodowanymi nauką zdalną. Piątki to u nas sportowe zajęcia prowadzone przez Justynę Mulewicz trenera zajęć sportowych. Podczas zajęć pod drzwiami sali lustrzanej słychać, wesołe krzyki śmiech, a dzieci wychodzące z zajęć nie mogą się doczekać następnego piątku. 

A teraz wyobraźcie sobie, że to wszystko może przestać istnieć… Wiktoria Hania i Kuba tracą miejsce, które obdarzyły zaufaniem, miejsce, gdzie czuły się zaopiekowanie, rodzice naszych podopiecznych pokładają nadzieje w każdej godzinie ćwiczeń, w każdej kropli potu i łez spowodowanych ciężką i sumienną pracą. Fundacja Uskrzydlić Marzenia uczyni wszystko, aby wszyscy Nasi podopieczni obecni i kolejni nie stracili tego miejsca, a Ty możesz nam w tym pomóc.. Ale od początku. Fundacja Uskrzydlić Marzenia narodziła się z potrzeby serca i chęci pokazywania dzieciom i młodzieży ścieżki odnajdywania w sobie talentu i umożliwiania rozwoju. Od lipca rozpoczęły intensywne rozmowy, burze mózgów, zbieranie pomysłów i praca. 25.11. 2019 zostały złożone dokumenty do sądu i w lutym 2020 ruszyliśmy pełną parą. Fundacja postanowiła rozwinąć skrzydła i otoczyć pomocą tych, którzy zostali bez środków do życia. Kolejnym etapem, który narzuciła pandemia okazała się konieczność pracy z dziećmi i młodzieżą, aby dać im namiastkę normalności. Po drodze zorganizowany został obóz, na którym dzieci uczyły się na nowo żyć w grupie. Obecnie aktywnie prowadzimy projekt rehabilitacji dzieci i zajęcia grupowe, kompensacyjno- korekcyjne. Od Lutego 2021 dzięki naszej fundacji prowadzona jest również psychoterapia gdzie pomocą objęte są nie tylko dzieci lecz cała rodzina. Również od 01.2021 Rekompensujemy koszty leczenia dzieci.

Pomimo różnych przeciwności losu działamy dalej i staramy się nie poddawać, lecz na naszej drodze i na drodze rozwoju Wiktorii, Kingi, Kuby, Szymona, Oliwii i wszystkich podopiecznych fundacji stanął budynek, a raczej jego brak. W tej chwili fundacja działa w dwóch różnych lokalizacjach. Za punkt honoru postawiliśmy sobie połączenie tych dwóch miejsc w jedno nasze miejsce na ziemi. Miejsca, w którym sale rehabilitacyjne będą dostosowane do indywidualnych potrzeb gdzie na stałe można zainstalować sprzęt rehabilitacyjny przyłóżkowe urządzenia PUR, poręcze i schody do nauki siedzenia, urządzenia pionizacyjne. Potrzebujemy budynku, który spełni wszystkie normy bezpieczeństwa, przestrzeni do ćwiczeń, nauki i zabawy. Ale przede wszystkim miejsca, które dzieci i rodzice oraz cała nasza kadra będzie traktować jak swój drugi dom.

Dzięki wsparciu PRACOWNIA 88 z Żor, która zaoferowała nam pomoc w pracach projektowo- budowlanych jesteśmy jeszcze bliżej osiągnięcia naszego celu. A teraz Twoja kolej wierzę, że tak jak my nie pozostaniesz obojętny na potrzeby naszych podopiecznych i dołożysz cegiełkę do osiągnięcia celu – BUDOWY CENTRUM REHABILITACJI I ROZWOJU NA TERENIE ZAGŁĘBIA. 

Chcę pomóc

Zobacz, w jaki sposób możesz zaangażować się w nasze akcje.

Potrzebuję pomocy

Sprawdź, w jaki sposób możemy Tobie pomóc.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Jeśli oczekujesz pomocy lub sam chcesz pomóc i potrzebujesz wskazówek, co dalej zrobić? Napisz lub zadzwoń, pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości.